Luna

Limeflowers Somebody To Love "Luna"

F: 210323

E: SEUCH Dutch.Ch.NJK-18 BJS-18 Woefdram´s American Mac Dreamy "Mac"

U: Limeflowers Queen Of Gold "Nova"

   

Hd: B

ED; 0

Ögon:


R-Cert, Cert, BIR-junior 

Fotograf Katarina Ramberg

Luna 7 månader

Resultat

22-09-10 SKK Sydskånska Falsterbo

Juniorklass 9-18 mån

Domare: Filip Johnsson

Excellent, 2:a juniorkk med CK

22-09-04 SSRK Västra Karlsborg

Juniorklass 9-18 mån

Domare: Jan Roger Sauge NO

Excellent, 4:a juniorkk

22-09-03 SSRK Västra Karlsborg

Juniorklass 9-18 mån

Domare: Tina Angrell

Excellent

22-08-28 Danska Retrieverklubben Labevent

Juniorklass 9-18 mån

Domare: Alex Douglas Irland

Excellent, 1:a juniorkk, CK, JuniorCert

22-08-28 Danska Retrieverklubben Labevent

Juniorklass 9-18 mån

Domare: Tracey Douglas Irland

Excellent

22-08-20 SKK Norköping

Juniorklass 9-18 mån

Domare: Martin Adner

Excellent, 4:a juniorkk 

22-07-24 SKK Västerås

juniorklass 9-18 mån

Domare: Nina Karlsdotter ( hade anmält för Jim Richardson men blev flyttade till annan domare)

VG

22-07-23 SKK Mästa STOXA

Juniorklass 9-18 mån

Domare: Birgitta Svarstad

Excellent, 1:a juniorkk med CK, BIR-junior

22-07-09 SKK Tvååker

Juniorklass 9-18 mån

Domare:Inga Bonnez

Excellent, plcering 1:a med CK, BT-2 med R-CERT

22-07-08 SKK Tvååker

Juniorklass 9-18 mån

Domare: Jonny Andersson

Excellent, placering 3:a med CK

22-07-03 SKK Borås

Juniorklass 9-18 mån

Domare: Dan Ericsson

Excellent, 2:a placering med CK

22-05-29 SSRK Södra Bjuv

Juniorklass 9-18 mån

Domare: Sjoerd Jobse

Excellent, 1:a placering  

22-05-28 SSRK Södra Bjuv

Junior 9-18 mån

Domare: Sanna Kavén

Excellent, 1:a placering, CK, BT-2 , R-CERT, BIR-junior och BIS-3

22-05-22 SKK Nordskånska KK Hässleholm

Juniorklass 9-18 mån

Domare: Sheelin Chuthbert GB

Excellent, 1;a placering med CK

22-05-08 SSRK Gotland

Juniorklass 9-18 månader

Domare: Jan-Erik Ek

Exellent, 1:a placering med CK BT-2 med CERT

22-05-07 SSRK Gotland

Juniorklass 9-18 månader

Domare: Jan Roger Sauge

Exellent, 1:a placerad med CK BT 2 med R-CERT

22-04-30 SKK Västra Ljungkile

Juniorklass 9-18 månader

Domare: Therese Johansson

Exellent 1;a placerad med CK BT 3 BIM junior & CRUFTSKVALIFICERAD 

22-04-24 Labradorklubben Småland Inofficiell

Juniorklass 9-18 mån

Domare: Lotta Larsson

Vinner juniorklassen, BIS 2 och Bästa gula

22-04-17 Sydskånska KK

Juniorklass 9-18 mån

Domare: Johan Andersson

exellent plac 2 med CK

22-03-13 SSRK Mjölby

Juniorklass 9-18 månader

Domare: Carina Östman

Exellent med fin kritik men sedan oplacerad i en stor klass.

20211023 Nordskånska KK inofficiellla valp & juniorutställning

Valpklass 6-9 mån

Domare: Michael Ganzer

Luna vann klassen med HP, BIR-valp och sedan slutade hon som 3:a i gruppfinalen

210911 LRK Club Show Skokloster

Valpklass 4-6 mån

Domare: Anna Geschwindt Eriksson

av 14 tikvalpar placerade sig Luna 4:a med HP med en superfin kritik

210905 SSRK Västra

Valpklass 4-6 mån

Domare: Chatarine Roelles NO

4:e placering med HP

210904 SSRK Västra Karlsborg

Valpklass 4-6 mån

Domare: Jan-Erik Ek

2:a placering med HP

210828 Labevent DK  (två utstälningar samma dag)

Babyklass 1

Domare utställning 1 Cecilie Bohn Refslund Hamming

Vinnare av klassen och BIR Valp


Babyklass 1

Domare utställning 2 Lone Wandel

Placerade sig 3:a